آیفون تاشو

با وجود تولیدکننده هایی از جمله سامسونگ ، هواوی ، شیائومی ، ال جی ، لنوو و موتورولا که از گوشی های تاشو رونمایی کردند، آیا آیفون تاشو وجود خواهد داشت؟ به نظر می رسد اپل به زودی به زودی پروانه ثبت اختراعات مربوط به دستگاههای تاشو را ارائه می دهد و ظاهراً ارائه نمایشگرهای خمیده را تضمین کرده است و به نظر می رسد آزمایشات خود را انجام داده است اما انتظار نمی رود این شرکت از آیفون تاشو تا سال 2020 یا شاید سال 2021 رونمایی کند

در این مقاله بررسی می کنیم که اپل چه موقع آیفون تاشو را راه اندازی خواهد کرد، برای پیش بینی های کلی تر درباره برنامه های گوشی اپل ، جمع بندی شایعات آیفون 2019 را با ما بخوانید و به بهترین پیشنهادات آیفون برای خرید مشاوره مربوط به دامنه فعلی بپردازید.

 

آیفون تاشو

 

چرا کمپانی اپل باید آیفون تاشو بسازد؟

البته سؤال این است که آیا کسی واقعاً خواهان آیفون تاشو است که می تواند به iPad تبدیل شود یا خیر. آیا چنین دستگاهی افراد بیشتری را به خرید آیفون ترغیب می کند؟ آیا کسانی از ما که هر دو iPhone و iPad دارند ، اگر در یک دستگاه واحد ترکیب شوند ، آن را ترجیح می دهند؟

اما این مانع رقابت اپل از پرش در باند گوشی های قابل حمل نیست. سامسونگ و لنوو از اوایل بهار سال 2018 گوشی هایی با صفحه نمایش تاشو را به مردم شناساندند. گرچه سامسونگ فولد به طور مشهوری یک خطا را ایجاد کرده و از آن یادآوری شده است پس به یاد داشته باشد برای همیشه هر نوآوری جدیدی در بازار جالب نیست.

اد هاردی که برای Cult of Mac می نویسد ، معتقد است اگر کسی بتواند بر روی گوشی هوشمند تاشو به درستی کار کند ، اپل است. “امروز تصمیم می گیرید که آیفون تاشو را بر اساس قیمت های بالا و طرح های ساده تر از اولین مدل های تاشو اندرویدی باشد.

این که آیا آیفون تاشو ایده خوبی است یا ایده بد ، هیچ فرقی نمی کند اما مهم این است اپل حداقل آن را مورد توجه قرار داده است. شایعه آیفون تاشو جدید نیست این شایعه از سال 2016  مشخص شد و اپل سفارش خود را با ال جی برای OLED های تاشو خود قرار داده است.

 

آیفون تاشو

 

با استناد به منابع ناشناس صنعت The Bell از طریق The Investor، در اکتبر سال 2017 ادعا کرد که LG مشغول همکاری با اپل برای ساخت آیفون تاشو است. براساس آن گزارش ، پیش بینی می شد تولید آیفون تاشو از سال 2019 شروع شود. به نظر می رسد گزارش ET News در دسامبر سال 2016 این مورد را تأیید کرد. ظاهرا ، ال جی در سال 2018 قصد داشت تولید صفحه نمایش انبوه را آغاز کند و آنها را به اپل، گوگل و مایکروسافت عرضه کند.

در گزارش دیگری در تاریخ 2 مارس ادعا شده است كه سامسونگ نمایشگری همراه با اپل با هدف تأمین نمایشگرهایی برای هیبریدی iPad / Phone استفاده كرده است. گفته می شود سامسونگ نمایشگرهای 7.2 اینچی را به اپل ارائه داده است. این شرکت در حال حاضر OLED هایی را که برای iPhone XS و XS Max استفاده شده است ، فراهم می کند.

در 22 آوریل 2019، سایت چینی زبان اعلام کرد كه اپل بی سر و صدا در حال آزمایش صفحه تاشو توسط BOE Display (شرکتی بود که قبلاً به عنوان تأمین کننده آیفون در نظر گرفته شده بود) و قبل از این شرکت ، صفحات تاشو را توسط سامسونگ آزمایش می کند به این سایت می افزاید.

طبق گزارشات: “همه این نشان می دهد که اپل قصد دارد آیفون صفحه نمایش تاشو را راه اندازی کند ، اما مطمئناً امسال چنین نیست. همچنین این واقعیت وجود دارد که اپل دارای حق ثبت اختراع است و برای دستگاههای دارای صفحه نمایش انعطاف پذیر برنامه های ثبت اختراع دیگری نیز ساخته است.

حق ثبت اختراع برای “دستگاههای نمایشگر انعطاف پذیر” در اکتبر 2018 ثبت شد و در فوریه 2019 منتشر شد. برنامه ثبت اختراع شامل تصاویر زیادی مانند نمونه زیر است. این حق ثبت اختراع ، ادامه برنامه های ثبت اختراع قبلی است که در سپتامبر 2016 ، 2014 و 2011 ثبت شده است. این شامل اختراعات ثبت شده مربوط به دستگاه قابل تاشو است که طی سالها به اپل اعطا شده است: شماره ثبت اختراع 10،104،787 ، شماره ثبت اختراع 9،504،170 و شماره ثبت اختراع 8،787،016.

 

آیفون تاشو

 

برنامه ثبت اختراع اکتبر 2018 همه آن اختراع ثبت شده و برنامه های ثبت اختراع را در هم می آمیزد و بخش عمده ای از این سند به لولا مربوط به محل خم شدن صفحه و نحوه کار آنها اشاره دارد. کل برنامه ثبت اختراع در اینجا مفصل است.

همچنین یک حق ثبت اختراع 2016 جداگانه برای آیفون قابل خمش وجود دارد (ثبت اختراع 9،947،882). اینگونه توصیف شده است: “یک وسیله الکترونیکی ، شامل: یک محفظه است که در حدود یک محور خم می شود ؛ و یک نمایشگر در محفظه ای که حول محو خم می شود ، که در آن نمایشگر شامل یک لایه محافظ است که دارای یک قسمت سفت و سخت است و بخشی دیگر از جنسی دیگر و انعطاف پذیر است.

 

آیفون تاشو

 

اخیراً ، حق ثبت اختراع اپل پدید آمده است كه روشی را برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه ها هنگام خم كردن ارائه می دهد. حق ثبت اختراع با عنوان “دستگاه های الکترونیکی با نمایشگرهای انعطاف پذیر” بیان می کند که در شرایط سرما آسیب دیده است ، بنابراین یک راه حل ارائه می دهد: “بخشی از صفحه نمایش که روی محور خم همپوشانی دارد ممکن است با روشنایی پیکسل ها خود گرم شود.”

البته فقط به این دلیل که اپل دارای این حق ثبت اختراع است به این معنی نیست که آنها در یک محصول واقعی مورد استفاده قرار می گیرند. به همان اندازه ، آنها می توانند برای یک محصول کاملاً متفاوت استفاده شوند. تجزیه و تحلیل ثبت اختراع یک علم دقیق نیست.

اپل بندرت اولین کسی است که محصولی را عرضه می کند مانند iPod که اولین پخش کننده موسیقی نبود، آیفون اولین گوشی هوشمند نبود؛ iPad اولین تبلت نبود؛ و اپل واچ اولین ساعت هوشمند نبود. اما محصولات اپل تمایل به صعود به سطح بالای خود دارند زیرا شرکت منتظر می ماند و سپس محصول را پالایش می کند تا چیزی بصری و برتر از رقابت ایجاد کند. استراتژی اپل این است که بهترین باشد ، نه اولین.

بنابراین چه زمانی می توان انتظار داشت که اپل آیفون قابل تاشو را به بازار عرضه کند؟

اولین پیش بینی ها این است که اپل اواخر سال 2020 یک گوشی تاشو را راه اندازی می کند. حتی می تواند دیرتر از این باشد. یک منبع کره Times در ژوئیه سال 2018 اعلام کرد که اپل در حال توسعه آیفون قابل تاشو است اما قبل از سال 2020 و احتمالاً حتی بعداً خارج نمی شود.

در سال 2018 ، تحلیلگران در Bank of America Merrill Lynch ادعا كردند كه اپل مشغول كار بر روی آیفون تاشو است. Wamsi Mohan ، تحلیلگر با استناد به تهیه کنندگان مختلف اپل ، اظهار داشت: “بررسی های ما همچنین نشان می دهد كه اپل با تأمین كنندگان بر روی گوشی قابل حمل (كه به طور بالقوه می تواند به عنوان رایانه لوحی دو برابر شود) برای راه اندازی در سال 2020 كار می كند.”

در کنار تصاویری که قبلاً به آنها اشاره کردیم ، که توسط Roy Gilsing ساخته شده است ، همچنین مجموعه ای از تصاویر ایجاد شده توسط وب سایت LetsGoDigital و یک فیلم تبلیغاتی به سبک اپل ایجاد شده است که تصور می کند دستگاه جدید چگونه به نظر می رسد و چگونه می تواند کاربدیهی است که اینها فقط تصورات طراحان یا طرفداران است. اما این بدان معنا نیست که اپل در این سطر چیزی ایجاد نمی کند.

 

منبع : https://www.macworld.co.uk

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *