آیفون 12 و آیفون 12 پرو

اپل اوایل این هفته سری آیفون ۱۲ که شامل آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو است معرفی کرد درحالیکه پیش‌فروش این گوشی‌ها هفته آینده شروع می‌شود امروز ما کارت امتیازی (بنچمارک) دو دستگاه را در پایگاه داده AnTuTu مشاهده کردیم و یک نگاه اجمالی از عملکرد مصنوعی داشتیم.

 

آیفون 12 و آیفون 12 پرو

 

هر دو دستگاه آیفون ۱۲ مجهز به تراشه A14 Bionic هستند که اولین چیپست ۵ نانومتری است و در مقایسه با تراشه کوالکوم اسنپدرگون ۸۶۵ ای که توسط اکثر پرچمداران اندرویدی استفاده می شود نتایج نسبتاً ناامیدکننده ای را نشان می دهد.

مجموع امتیاز آیفون ۱۲ حدودا ۵۷۰،۰۰۰ است و چیزی که در سایت AnTuTu مشخص است آیفون ۱۲ در چهار دسته اصلی CPU، GPU، حافظه و UX با ضعف عملکرد مواجه است و به عنوان یک مقایسه سریع بهترین عملکرد اندروید به طور متوسط ​​بیش از ۶۶۰،۰۰۰ است که گوشی های جدید آیفون هنوز به این مقدار هم نرسیدند و بیشترین اختلاف در امتیاز GPU است که بیش از ۴۰٪ در آیفون ها کمتر است.

در سه بخش دیگر، عملکرد کمتر از ۱۰٪ برای بهبود عملکرد اپل است و اختلاف در بخش حافظه تقریباً ۶٪ است ، حداقل در حافظه ترکیبی ۴/۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۲ و ۶/۱۲۸ گیگابایتی آیفون ۱۲ پرو احتمالاً اولین تأییدیه پس از عرضه است.

 

آیفون 12 و آیفون 12 پرو

 

و اما مقایسه گوشی‌های اپل با اندروید چندان منصفانه نیست؛ چرا که هرکدام از این گوشی‌ها منابع را به شکل‌های مختلف مصرف می‌کنند. گوشی‌های آیفون کلا در سطحی خاص قرار گرفته‌اند و بیشتر باید آن‌ها را با هم مقایسه کرد. باید تراشه A۱۴ را با A۱۳ Bionic مقایسه کنیم که آیفون ۱۱ پرو مکس امتیاز ۵۳۶،۸۸۳ را در AnTuTu 8 کسب کرده است که به این دو نفر از اعضای خانواده آیفون ۱۲ امتیاز ۵-۶٪ کمی می دهد.

 

منبع : www.gsmarena.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *