اندروید 11

اندروید ۱۱ در واقع یکی از به روزرسانی های بسیار عالی است که از زمان انتشار این سیستم عامل شاهد آن بوده ایم. ویژگی های جدید این اندروید شامل تب جدید مکالمات در بخش نوتیفیکیشن‌ها و شناور کردن چت‌ها که تأثیر زیادی بر نحوه ارتباط ما با مردم توسط این گوشی‎ها دارند.

اندروید همیشه یک سیستم اعلان عالی داشته است اما این ویژگی های جدید آن را فراتر از رقبا می رساند، گرچه این یک اختراع کاملاً جدید نیست که گوگل شایسته اعتبار آن باشد اما می تواند بسیار مفید باشد و هرچه برنامه های بیشتری از آن پشتیبانی کنند در نحوه برقراری ارتباط تاثیر به‎سزایی ایجاد خواهد کرد.

تمرکز بر حریم‎خصوصی نیز قابل توجه بود که گوگل در این زمینه همیشه با سرعت کندتری نسبت به اپل پیش رفته است اما امسال تغییرات بسیار مهمی مشاهده شده است و ویژگی هایی مانند مجوزهای یکبار مصرف و مجوزهای تنظیم مجدد خودکار باعث شد که سوءاستفاده کنندگان به مواردی مانند دسترسی به مکان پس زمینه به سختی دست پیدا کنند و قابلیت کنترل‌های جدید برای گجت‌های هوشمند خود داشته باشند.

 

اندروید 11

 

بقیه تغییرات فقط کیفیت زندگی عالی است که شامل بهبود کنترل پخش فیلم و موسیقی، ابزار داخلی برای ضبط ویدیو از صفحه نمایش، رابط کاربری جدید برای ثبت اسکرین‌شات، دسترسی بهتر به دستگاه های خانگی هوشمند در دنیایی که به طور فزاینده ای خودکار می شود و پشتیبانی بهتر از ویژگی های سخت افزاری مدرن مانند ۵G، نرخ تازه سازی بالا و فاکتورهای مختلف نمایشگر مانند قرارگیری اپلیکیشن‌های پیشنهادی در هوم‌اسکرین و تغییر محدود بخش Recents خواهد بود.

دیباگ کردن گوشی به‌صورت بی‌سیم که این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد به صورت بی‌سیم دستورهای ADB را از کامپیوتر به گوشی اندرویدی خود ارسال کنند؛ فقط کافی است هر دو آن‌ها به یک شبکه وای‌فای متصل باشند با اینکه قبلا افراد باید کامپیوتر را با سیم به گوشی وصل می‌کردند.

ما همچنین دوست داریم که Google روند دستیابی و تنظیم تنظیمات اعلان و مجوز برنامه ها را بهبود بخشد با اینکه برخی از این گزینه ها آنقدر ناجور پنهان شده اند که اکثر کاربران آن‎ها را پیدا نمی‎کنند و فقط احساس می شود که این کنترل ها عمداً پنهان شده اند.

هنوز هم با تمام مواردی که در نظر گرفته شده است به ویژه برای دارندگان پیکسل که برخی از عملکردهای دستگاه های دیگر را از دست داده اند اندروید ۱۱ یک به‎‎‎‎روزرسانی با روند مثبت است. تغییرات در اعلان ها و حریم خصوصی نیز باید بسیار تأثیرگذار باشد و پشتیبانی بهتر از انواع نمایشگرهای مدرن باید به ما کمک کند سریعتر به آینده تاشو گوشی‎ها برسیم و اکنون تنها چیزی که باید مشاهده شود این است که اکثر مردم این به روزرسانی را دریافت کنند.

منبع : www.gsmarena.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *