شما با استفاده از Task Manager می‌توانید نسبت به بستن سریع برنامه‌ها، اجرای پروسه‌های جدید، مانیتور کارایی و فعالیت سیستم، مشاهده‌ی جزئیات پروسه‌های در حال اجرا و… اقدام کنید. برای اجرای Task Manager روش‌های مختلفی وجود دارد. در این ترفند به معرفی ۷ راه مختلف جهت باز کردن Task Manager ویندوز خواهیم پرداخت.
ترفند اول:

باز کردن Task Manager از طریق نوار وظیفه یا Taskbar یکی از معمول‌ترین راه‌ها برای این کار محسوب می شود و کافی است در فضای خالی از Taskbar راست‌ کلیک کرده و Start Task   Manager  را انتخاب کنید.
روش های اجرا Task Manager
ترفند دوم: کلید میان‌بر

برای باز نمودن Task Manager می‌توانید از کلیدهای ترکیبی کیبورد نیز کمک بگیرید. برای این کار کافی است کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید و برای سهولت بیشتر می توانید کلیدهای Ctrl و Shift موجود در زیر دکمه‌ی Enter را با دست راست بگیرید و سپس با دست چپ کلید Esc را فشار دهید.
روش های اجرا Task Manager
ترفند سوم: استفاده از خط فرمان
اگر با محیط Command Prompt ویندوز زیاد سروکار دارید از این طریق نیز می‌توانید Task Manager را فراخوانی کنید. برای این کار کافی است دستور taskmgr را در آن وارد کرده و Enter بزنید.
روش های اجرا Task Manager
ترفند چهارم: استفاده از Run
همانند محیط خط فرمان، از محیط Run نیز می‌توانید برای باز کردن Task Manager استفاده کنید. ابتدا کلیدهای Win+R را فشار دهید تا Run باز شود. سپس عبارت taskmgr را در آن وارد کرده و Enter  بزنید.
روش های اجرا Task Manager
ترفند پنجم:  Explorer
از طریق File Explorer یا Windows Explorer می‌توانید Task Manager را اجرا کنید. برای این کار در این محیط به مسیر زیر بروید:

C:\Windows\System32
سپس فایل اجرایی Taskmgr.exe را بیابید و بر روی آن دوبار کلیک کنید.
روش های اجرا Task Manager
ترفند ششم:  از صفحه‌  Ctrl+Alt+Del

فشردن کلیدهای Ctrl+Alt+Delete منجر به باز شدن صفحه‌ای خواهد شد که در آن با کلیک بر روی Task Manager (یا Start Task Manager) می‌توان Task Manager ویندوز را اجرا کرد.
روش های اجرا Task Manager
ترفند هفتم: منوی Power User
در ویندوزهای ۸ و ۱۰ می‌توان با فشردن کلیدهای میان‌بر Win+X و سپس فشردن کلید t اقدام به باز نمودن سریع Task Manager از طریق منوی Power User کرد.
روش های اجرا Task Manager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *