در سال 2019 گوشي هايي با قدرت دوربین 64 مگاپيکسل و 100 مگاپيکسل عرضه مي شوند

امروزه یکی از مهمترین ویژگی هایی که در خرید گوشی های هوشمند بسیار مورد توجه قرار می گیرد،بحث دوربین و کیفیت عکس برداری آن می باشد.

در همین راستا بسیاری از تولید کنندگان مثل شیائومی یا هواوی دست به ساخت دوربین های قدرتمندی با 48 مگاپیکسل کرده اند ،اما مدیران ارشد شرکت کوالکام طی مصاحبه ای اعلام کردند گوشی های هوشمند در نیمه دوم سال 2019 قادر به ثبت عکس هایی با قدرت 64 مگاپیکسل و حتی 100 مگاپیکسل هستند.

در سال 2019 گوشی هایی با قدرت دوربین 64 مگاپیکسل و 100 مگاپیکسل عرضه می شوند

آیا افزایش پیکسل در کیفیت عکس تاثیر دارد؟

می توان گفت قدرت دوربین گوشی های امروزی تنها به عامل پیکسل ارتباط پیدا نمی کند و عوامل زیاد دیگری از قبیل دریچه دیافراگم ،OIS حالت HDR و … وجود دارد.

در هیمن راستا جود هیپ مدیر شرکت کوالکام اعلام کرد افزایش قدرت این گوشی ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی همچون کاهش نویزچند فریم در عکاسی و یا تاخیر شاتر میگردد که درباره ی آن باید روش هایی را مورد بررسی قرار دهیم.
وی همچینی اظهار کرد پردازنده های اسنپدراگون حال حاضر قادر به ثبت عکس هایی با قدرت 192 مگاپیکسل می باشند اما فعلاً استفاده از این تکنولوژی بر روی گوشی های هوشمند باعث ایجاد هزینه های گزاف برای خط تولید می شود و امکان تولید دوربین با قدرت 192 مگاپیکسل در حال حاضر صرفه اقتصادی ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *