سامسونگ Galaxy Note 10 و Galaxy Note 10 Plus از جمله بهترین گوشی های موبایل عرضه شده در سال 2019 هستند، از نظر سخت افزاری  این دو گوشی دارای ، سیستم دوربین فوق العاده و همینطور دارای S Pen می باشند که باعث خاص بودن سری Galaxy Note می شود.

حتی با وجود این همه امکانات این گوشی ها هنوز هم کامل نیستند، و ممکن است شاهد برخی از مشکلات در زمان های مختلف باشیم. اگرچه مشکلات به خصوص در مورد گوشی های بسیار گران قیمت مانند Note 10 آزار دهنده هستند اما خوشبختانه، بدون  راه حل هم نیستند. در اینجا لیستی از موضوعات و مشکلات موجود در مورد گلکسی نوت تن و گلکسی نوت تن پلاس و نحوه رفع آنها را بررسی می نماییم.

رفع مشکلات رایج Galaxy Note 10 و  Note 10 Plus

1- اعلان ثابت “refining picture”

خواه یا نا خواه دلیل اصلی خریدن این دو گوشی در سال های اخیر کیفیت بالای دوربین آن است. اما متاسفانه شرکت سامسونگ با به روز رسانی این دو گوشی در نوامبر با شکایت بسیاری از کاربران در خصوص اعلان مداوم  refining picture در صفحه ی گوشی خود مواجه شد. این اطلاع رسانی ممکن است به دلیل مدیریت بیش از حد باتری باشد.

راه حل :

شما باید مدیریت پردازش پس زمینه را برای برنامه دوربین خاموش کنید. برای این کار ، Settings > Device Care > Battery را پیدا کنید و مطمئن شوید که گزینه Put to sleep خاموش است.

رفع مشکلات رایج Galaxy Note 10 و  Note 10 Plus

2- سینگال ضعیف 

یکی دیگر از مشکلات در مورد Galaxy Note 10 و Galaxy Note 10 Plus ، قدرت ضعیف سیگنال این دو گوشی نسبت به تمام گوشی های دیگر است. مهم است که توجه داشته باشید که موبایل ها قدرت سیگنال را به روش های مختلفی اندازه گیری می کنند، بنابراین سه نوار آنتن (بالای نمایشگر گوشی) همیشه همان قدرت سیگنال را در تلفن های مختلف نشان نمی دهند. با این حال ، به طور قطع مشخص نیست چه کاری می توان برای رفع این مشکل انجام داد. سامسونگ هنوز علیرغم شکایت ماه های گذشته ، این نگرانی ها را رسماً مرتفع نکرده است. متأسفانه ، در حال حاضر هیچ کاری برای رفع این مشکل وجود ندارد، مگر اینکه از حضور در مناطق کم سیگنال خودداری کنید.

رفع مشکلات رایج Galaxy Note 10 و  Note 10 Plus

3- راه اندازی مجدد تلفن در شب

مانند سایر تلفن های اخیر Galaxy Note 10 به طور پیش فرض در شب restart می شود. این راه اندازی مجدد دارای مزایایی مثل پاک کردن حافظه تلفن و روان نگه داشتن آن می باشد اما اگر ترجیح می دهید این کار را نکند ، چه می کنید؟

راه حل :

Settings > Device care را پیدا کنید سپس گزینه Auto Restart را خاموش کنید.

رفع مشکلات رایج Galaxy Note 10 و  Note 10 Plus

4- اسکنر اثر انگشت را می توان با اثر انگشت ثبت نشده باز کرد.

در واقع اشکال نه بلکه با یک مشکل جدی رو به رو هستیم. سامسونگ از این مشکل آگاه است و گفته است که برای رفع آن اقدام به به روزرسانی نرم افزار خواهد کرد. با این حال پس برای محافظت از گوشی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

راه حل:

در حال حاضر ، اگر نگران حفره امنیتی هستید، گزینه اسکنر اثر انگشت را خاموش کنید. که به صورت زیر انجام میشود :

Settings > Lock Screen > Screen lock type. Enter your PIN, password, or pattern to confirm, then tap the switch next to Fingerprints to turn off the fingerprint scanner

ابتدا وارد قسمت تنظیمات شده گزینه ی قفل صفحه گوشی را انتخاب کرده و رمز خودتان را چه به صورت نوشته و یا الگو هست وارد کنید و سپس گزینه اسکنر اثر انگشت را خاموش کنید.

رفع مشکلات رایج Galaxy Note 10 و  Note 10 Plus

عمر کم باتری

Galaxy Note 10 و Galaxy note 10 Plus باتری های بزرگی دارند، اما عناصر مختلفی می توانند منجر به کاهش سریعتر از حد عمر باتری شوند. بسیاری از کاربران از  عمر باتری های Galaxy Note 10 و     Galaxy Note 10 Plus شکایت دارند و می گویند که مطابق انتظارات از این باتری استفاده نمی کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که یک باتری تا یک زمان معینی دوام، معمولاً نرم افزارها و برنامه ها مقصر هستند و اما شرکت سامسونگ احتمالاً به روزرسانی هایی را برای بهبود عمر باتری منتشر می کند  اما در این میان چند روش وجود دارد که می توانید باتری خود را بهبود بخشید.

راه حل:

بررسی کنید که کدام برنامه ها و سرویس ها از باتری بیشتر استفاده می کنند. با رفتن به تنظیمات > مراقبت از دستگاه > استفاده از باتری (Settings > Device care > Battery usage) این کار را بررسی کنید و ببینید که آیا برنامه های دیگری از آنچه انتظار می رود ، از باتری بیشتری استفاده می کنند یا خیر.
اگر گوشی خود را از یک شرکت مخابراتی خریداری کرده اید، ممکن است متوجه شوید که bloatware  (اپ‌هایی که بصورت پیش فرض بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب شده اند) مقدار زیادی از باتری استفاده می کند. در بیشتر مواقع می توانید bloatware را غیرفعال کنید.
توصیه می شود بعضی اوقات از برنامه هایی مثل Naptime کمک بگیرید که باعث سرعت بخشیدن به سرویس های مدیریت داخلی اندروید می شود تا کمی سریعتر شروع به کار کنند و با غیرفعال کردن برنامه ها و خدمات پس زمینه ، باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شوند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *